Konserwacja mikroskopów


Dlaczego konserwacja mikroskopów ma duże znaczenie?

Konserwacja mikroskopów

Z upływem czasu, wraz z postępem użytkowania mikroskopu, traci on swoje właściwości optyczne i mechaniczne. Optyka mikroskopu ulega zabrudzeniom, co powoduje m. in. zmniejszenie ilości dopływu światła w ścieżce optycznej. Zabrudzenia mogą powodować powstawanie cieni oraz rozmywanie obrazu, co wpływa na końcowy wynik analizy preparatu, komfort pracy i zmęczenie wzroku obserwatora.

serwis mikroskopów

 

 

Elementy mechaniczne mikroskopu również ulegają zużyciu. Smary tężeją lub wycierają się, przez co trudniej jest operować pokrętłami sterowania stolika preparatowego, podnośnika kondensora czy też śrubami mikro/makro. Stary smar lub jego brak na elementach ślizgowych, łożyskach lub zębatkach może prowadzić do uszkodzeń mechanizmów mikroskopu a co za tym idzie, do kosztownych napraw.

Zgodnie z wymogami producentów, mikroskopy powinny być poddawane regularnym przeglądom technicznym co 12 miesięcy ze względu na możliwość rozkalibrowania układu i utraty cech użytkowych.

Konserwacja mikroskopów. Czyszczenie optyki

 

Utrzymanie mikroskopu w dobrej kondycji mechanicznej pozwala na przedłużenie jego żywotności o wiele lat a także poprawia jakość pracy i otrzymywanych wyników.

Zajmujemy się przeglądami technicznymi, konserwacją, kalibracją i naprawą mikroskopów oraz ich akcesoriów. Zapewniamy szybki czas reakcji serwisu oraz pełną dokumentację przeprowadzonych prac łącznie z wpisem do paszportu technicznego lub innej wymaganej dokumentacji.

Zapraszamy do kontaktu:  serwis mikroskopów